Antyrakowy parasol ochronny
O nowotworach wiemy coraz więcej – umiemy je lepiej leczyć i skuteczniej się przed nimi chronić. Wiemy też, że wystarczy wprowadzić w życie tych kilka zasad, by rakowi nie dać większych szans.
O nowotworach wiemy coraz więcej – umiemy je lepiej leczyć i skuteczniej się przed nimi chronić. Wiemy też, że wystarczy wprowadzić w życie tych kilka zasad, by rakowi nie dać większych szans.
Gdy zima się kończy, wielu z nas zaczyna odczuwać spadek formy. Zmęczenie, senność, bóle mięśni, kłopoty z cerą czy włosami to efekty niedostatku ruchu, słońca, tlenu, witamin i mikroelementów. Pora zregenerować organizm – to pomoże otrząsnąć się z zimowego letargu. Aby wesprzeć ciało w powrocie do formy, trzeba ułatwić mu oczyszczenie się ( ziołowa regeneracja organizmu), dostarczyć wartościowych składników odżywczych (polecamy koktajle) oraz ruszyć się z kanapy (rady dla rowerzystów). A zatem – do dzieła!
Co nowego w polskiej służbie zdrowia, nad czym pracują naukowcy w kraju i na świecie, co warto przeczytać?
Zimą bardzo często przytrafiają się infekcje, jesteśmy osłabieni przez niedobór światła, a także przez brak witamin. Dlatego wiosenne miesiące powinny przebiegać pod znakiem regeneracji i oczyszczania organizmu. Jak robić to efektywnie i jednocześnie naturalnie?
Gdy łapie nas grypa czy przeziębienie, często od razu łykamy tabletki z witaminą C i zajadamy cytrusy, bo to „najlepszy sposób na infekcje”. Czy aby na pewno? Co dobrego naprawdę robi nam ta witamina, a na co nie pomaga?
Marzec i kwiecień to te miesiące, kiedy czujemy się najbardziej zmęczeni i osłabieni. Aby to zmienić i poczuć się lepiej, czasem wystarczy więcej odpoczywać i poprawić dietę. Ale jeśli to anemia, to może nie wystarczyć.
Zawsze budziły grozę. I choć dziś nasz stosunek do nich jest dużo mniej bojaźliwy niż przed wiekami – bo dzięki szczepionkom i nowym lekom udało się zapanować nad wieloma śmiertelnymi schorzeniami – to nie oznacza, że choroby zakaźne można lekceważyć.
O nowotworach wiemy coraz więcej – umiemy je lepiej leczyć i skuteczniej się przed nimi chronić. Wiemy też, że wystarczy wprowadzić w życie tych kilka zasad, by rakowi nie dać większych szans.
Zawały serca przypisuje się zazwyczaj ludziom starszym. Niestety, prawda jest taka, że systematycznie rośnie liczba zawałów wśród ludzi młodych, co ma bezpośredni związek z trybem życia, jaki prowadzą.
W Polsce choroby nerek wykrywane są zbyt późno, najczęściej w zaawansowanym stadium i przy okazji innego badania. Pacjentom po diagnozie pozostaje zwykle już tylko dializa. Jak w porę wykryć zagrożenie i nie znaleźć się w tej grupie?
Trudno cieszyć się z wiosny, gdy wiesz, że oznacza ona stale cieknący nos i łzawiące oczy. Podpowiadamy, jak odeprzeć atak alergii wziewnej oraz co zrobić, by zwiększyć tolerancję organizmu na pyłki roślin, sierść zwierząt lub roztocza kurzu.
System żył znajdujących się w nogach ma przed sobą nie lada wyzwanie. Naczynia te odprowadzają krew w kierunku serca, pokonując siłę grawitacji. Warto je wspomóc w tym zadaniu, by uniknąć dolegliwości i żylaków.
To znaczne udogodnienie dla osób, które mają objawy starzenia się wzroku. Nie są tanie, lecz czasem pozwalają zmniejszyć wydatki na okulary.
Ludzki organizm wykorzystuje siarkę organiczną do produkcji m.in. chrząstki i mazi stawowej. Dostarczając mu siarki w odpowiednich ilościach, można złagodzić dolegliwości występujące przy stanach zapalnych stawów, zwyrodnieniach i po urazach w ich obrębie.
W medycynie Wschodu magnolia jest znana i stosowana od tysięcy lat jako środek przeciwdepresyjny i przeciwlękowy. Współczesne badania zaś wykazują, że to nie wszystkie właściwości lecznicze magnolii – jest ich znacznie więcej.
Na atopowe zapalenie skóry choruje coraz więcej dzieci. Czym jest ta choroba, jak się ją leczy i czy można się jej pozbyć całkowicie? Oto najważniejsze informacje o tym schorzeniu.
Choć przychodzi nagle, udar mózgu zwykle jest powikłaniem chorób przewlekłych i długotrwałego narażenia na czynniki predysponujące. Modyfikując własny styl życia, można zminimalizować ryzyko jego wystąpienia w przyszłości.
Na pytanie, jak się nazywa najlepszy doktor, nie tylko moja córka bez wahania odpowie: dr Google zwany też dr. Internetem. Wielbiciele seriali wspomną doktorów House’a czy Lubicza. Jako pacjent wielu specjalności mam inny typ.
Jest jedną z głównych i najskuteczniejszych metod leczenia nowotworów. Choć radioterapię stosuje się od wielu lat i wciąż się ją unowocześnia, nadal budzi ona obawy u niektórych pacjentów.
Niektóre z naszych kości powstały na skutek twardnienia ścięgien, mówimy o nich, że to trzeszczki. A największą trzeszczką w ludzkim organizmie jest rzepka, która wyjątkowo często ma związek z bólem w kolanie.
Jeśli zauważysz u dziecka objawy wszawicy, zacznij działać od razu, a szybko się z nią uporasz.
Bolesność piersi wielu kobietom kojarzy się z nowotworem. Zupełnie niesłusznie, bo przyczyną mogą być wahania hormonalne, łagodne zmiany, a nawet źle dobrana bielizna. Jak rozpoznać przyczynę bólu piersi i złagodzić dolegliwości?
Każdą nadwyżkową porcję kalorii organizm magazynuje. Stopniowo pojawia się nadwaga, a po niej otyłość uznawana za chorobę przewlekłą. Wielu ludzi nie pokona jej bez pomocy chirurga.
Do postępu w polskiej i światowej medycynie przyczyniają się nie tylko spektakularne zabiegi chirurgiczne czy nowe leki, lecz także nowoczesne metody szkoleniowe i wynalazki ułatwiające profesjonalną opiekę nad pacjentami.
Chcesz poznać opinię prawnika z zakresu praw pacjenta, prawa medycznego czy ubezpieczeniowego związanego ze szkodą na zdrowiu? Potrzebujesz porady? Współpracujący z nami specjaliści pomogą Ci rozwiązać problem. Napisz do nas! Wyślij e-mail na adres: [email protected] albo napisz list i wyślij na adres: Redakcja „ZDROWIA”, ul. Dęblińska 6, 04-187 Warszawa
Chcesz poznać przyczyny swoich dolegliwości? Potrzebujesz porady? Współpracujący z nami specjaliści pomogą Ci rozwiązać problem. Napisz do nas! Wyślij e-mail na adres: [email protected] albo napisz list i wyślij na adres: Redakcja „ZDROWIA”, ul. Dęblińska 6, 04-187 Warszawa
Chcesz poznać przyczyny swoich dolegliwości? Potrzebujesz porady? Współpracujący z nami specjaliści pomogą Ci rozwiązać problem. Napisz do nas! Wyślij e-mail na adres: [email protected] albo napisz list i wyślij na adres: Redakcja „ZDROWIA”, ul. Dęblińska 6, 04-187 Warszawa
Drobniutka szatynka o wielkich orzechowych oczach wydaje się delikatna jak porcelanowa laleczka. Ale to wojowniczka, która uparcie dąży do wyznaczonego celu.
Dziewczęca, filigranowa blondynka, która zaraża energią i uśmiechem – taka była, gdy przed 20 laty grała Zuzię w „Lokatorach”. I wciąż taka jest! Jak ładuje baterie Olga Borys?
Czy należy chwalić samego siebie? Czy to nie kłóci się z dobrym wychowaniem? Wymienianie swoich osiągnięć i atutów jest jednak lepsze niż ich ukrywanie. W obecnych czasach skromność jest passé, trzeba się chwalić!
W trakcie dłuższej przejażdżki na rowerze warto zatrzymać się choć na chwilę, by podziwiać widoki i... rozciągnąć niektóre mięśnie. Krótki stretching zmniejszy ryzyko kontuzji.
Dzięki przetwarzaniu odpadów mniej ich ląduje na składowiskach i zużywa się mniej energii do pozyskania nowych surowców. Jednak wiele osób wciąż wątpi w sens recyklingu, powtarzając często nieprawdziwe argumenty. A zatem: to nieprawda, że...
Nowości kosmetyczne i wszystko, co pomaga zachować młody, zdrowy wygląd.
Zimą są narażone na zmiany temperatury, przesuszenie, ocieranie się o szaliki. Jak doprowadzić włosy do porządku?
Im słabszy wzrok, tym trudniej zrobić perfekcyjny makijaż. Bo jak nałożyć cienie, gdy do aplikacji potrzebne są okulary? Jak usunąć włoski, mając zwykłe lusterko? Oto akcesoria, które w tym pomogą.
Ich wielką zaletą jest to, że można w nich przemycić także te zdrowe składniki, za którymi nie przepadasz. Jak komponować koktajle, by były smaczne i pełne wartości odżywczych?
Są niskokaloryczne, sycące i słodkie. A dzięki zawartości zdrowych karotenów mają piękny pomarańczowy kolor, którym kuszą w potrawach.
Nowości z półek sklepowych, kulinarne inspiracje na wiosnę, produkty ciekawe, smaczne i zdrowe.
Szukasz innych wydań ?
Sprawdź archiwum